Üsküdar’da Yine Keyifli Bir Kitabiyat Sohbeti Gerçekleşti

Sakin ve nezih bir ortamda sohbet ederken beraberinde sağlıklı şeyler yiyip içebileceğiniz Na-dide Cafe, Üsküdar’ın cazibe merkezlerinden olmaya doğru emin adımlarla ilerliyor. Söz konusu mekânı aynı zamanda bir kültür odağına dönüştüren kitap müzayedelerinin dördüncüsü 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Kitap müzayedesi dünyasının deneyimli moderatör ve münadi Ziyaver Şencan’ın yönetiminde yapılan etkinlikte 300’den fazla nadir kitap yeni sahiplerine kavuştu. Kitaplardan 200 tanesinin görselleri ve kitabiyat bilgileri etkinlik öncesinde dergimizde paylaşılan müzayedede, sürpriz olarak 120 eser daha çıkarıldı. Münadinin kitaplar hakkında yaptığı kısa paylaşımlar ve aktardığı anekdotlarla bir kitabiyat sohbeti ve kültür performansı havasında cereyan eden etkinlik kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu ilgide, hiç kuşkusuz, müzayedede oluşan fiyatların piyasa ederlerine göre düşük olmasının da etkisi vardı. Kitapseverlerin yeni dostluklar kurarken, göz ve gönül koydukları kitaplar için kıyasıya ve ama centilmence bir mücadeleye girişmekten de geri durmadıklarının gözlendiği etkinlikte fiyatlar 2 – 200 lira aralığında seyretti.

Müzayedede en yüksek teklifler 160TL ile 3 numaralı İstanbul ve Boğaz Kıyılarına Pitoresk Seyahat’a ve 120TL ile 68 numaralı Osmanlı Müellifleri I-III‘e verildi. 16.00 – 19.00 arasındaki 3 saatlik müzayede süresinin nasıl geçtiğini fark edemeyen kitapseverler, 17 Mart 2018, Cumartesi günü yine aynı saatlerde ve aynı mekânda, Na-dide Cafe’de yapılacak olan Beşinci Nadide Kitaplar Müzayedesi’nde tekrar bir araya gelmek için sözleştiler.

Eserleri ve müzayede satış rakamlarını merak edenler için güncellenmiş liste burada!

Müzayedenin canlı yayın kaydı ve fotoğrafları ise burada:

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here