Canan Karatay Nadide Cafe’de Okurlarıyla Buluştu

Son çıkan kitabı “Gerçek Tıbbın 10 Şifresi”ni imzalamak için Prof.Dr. Canan Efendigil Karatay Nadide Cafe’deydi. İmzadan sonra kalan vakitte okurlarının sorularını cevaplayan Karatay, sağlıklı ve zinde bir yaşam için gıda seçimi konusundaki tavsiyelerini paylaştı.

Candan ve mütevazi kişiliğiyle hemen her kesimin ilgi duyduğu Canan Karatay, yaklaşık bir saat süren programda konuklarının sorularına tek tek cevap vermeye çalıştı. Doğal besinlerin insan vücudu için önemini vurgulayan Karatay, “Bu tespitlerimi bir tıp hekimi olarak bilimsel verilere dayanarak yapıyorum. Kimseyle polemiğe girmek istemem, tavsiyelerim hiçbir gıda üreticisini hedef almaya yönelik değildir. Sadece araştırmalarım ve deneyimlerim sonucu zararlı veya yararlı bulduğum besinleri kamuoyuyla paylaşıyorum. Dileyen itibar eder, dilemeyen etmez. Karşı çıkacak olan da bilimsel tezlerini ortaya koymak şartıyla elbette itirazını yapabilir.”

Bol Bol Türk Kahvesi İçin!

Canan Karatay özellikle Türk kahvesini içerdiği yüksek antioksidan nedeniyle şekersiz olarak içilmesini tavsiye etti. Kendisi de program sırasında iki fincan Türk kahvesi içerek kahvenin insan sağlığı açısından gerekliliği üzerinde durdu.

Açıldığı günden beri düzenlediği kitap müzayedeleri ve imza günleriyle kültürel çevrede adını duyuran Na-dide Cafe’nin, okur-yazar buluşmalarına farklı isimlerle de devam edeceği öğrenildi.

Etkinlikten kareler:

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here