7. Nadide Kitaplar Müzayedesi Çocuklara Özel!

21 Nisan Cumartesi, Üsküdar Na-dide Cafe’de yapılacak Nadide Kitaplar Müzayedesi bundan önceki müzayedelerden farklı ve daha ilginç olacak. Bu müzayedenin ilk bölümünün moderatör ve münadiliğini çocuklar yapacaklar. Çocuklara seslenen bu bölümde çok güzel çocuk ve gençlik kitapları kitapsever çocuklarımız ve ebeveynleriyle buluşacak. Müzayedenin ilk kısmındaki özel bölümde moderatörlük / münadilik yapmak isteyen çocuklarımızın, Ziyaver Şencan’ın rehberliğinde, prova yapmaları gerektiğinden, etkinlikten 30 dakika önce salonda olmalarında fayda var.

Kitapseverler için alternatif bir kitaba erişim kanalı olması ve artık kendi geleneklerini oluşturması bakımından, kitap dostlarının ilgi odağı olmaya devam eden Nâdide Kitaplar Müzayedesinin 21 Nisan buluşması, etkinlikler serisinin yedincisi olacak.

Etkinlik bir öncekiyle aynı saatlerde, yâni 16.00 – 19.00 arasında gerçekleştirilecek. Şu ana değin söz konusu kültürel aksiyonun parçası olmamışlar için belirtelim: mezkûr müzayede, kitabiyat sohbeti ve kültür performansı şeklinde cereyan ettiğinden, aslında ‘bir müzayededen fazlası’nı ifade etmekte.

Şu ana değin yaşanan pratiklerine bakıldığında, öncekiler gibi 21 Nisan Nâdide Kitaplar Müzayedesi’nin de, katılımcılarına, bütün bir haftanın neden olduğu gerginlik, yorgunluk ve stresle başa çıkmaları hususunda, yardımcı olacağı söylenebilir.

Moderatör ve münadiliğini salona gelecek gönüllü çocuklarla birlikte Ziyaver Şencan’ın yapacağı müzayedesinde yüzlerce değerli ve enteresan kitap (bazılarının piyasa fiyatları 100, 200, 500, hatta 1.000 lira olmasına karşın) kitapseverlerin huzuruna ‘TEKLİFLE’ çıkarılacaklar. Bir diğer deyişle, piyasada 1.000 liraya satılan çok nadir bir kitap için bile ‘BİR’ lira açılış bedeli önermek serbest.

Unutmadan şunu da ekleyelim: müzayedede aşağıdaki linkte görsellerini ve kitabiyat bilgilerini paylaştıklarımızın dışında çok sayıda nadir ve değerli kitap daha salonda olan kitap dostlarının huzuruna, yine teklifle olmak kaydıyla, çıkarılacaktır. 

Unutmayın, 21 Nisan müzayedesine çocuklarımızla, torunlarımızla, yeğenlerimizle, olmadı komşularımızın, dostlarımızın çocuklarıyla birlikte geliyoruz.

Güncelleme: Etkinlik fotoğrafları ve video kayıdı eklendi.

Na-dide Cafe Kroki

Müzayede Adresi:
Na-dide Cafe: Mimarsinan Mah. Selam-ı Ali Efendi Cad. No:47 Üsküdar, İstanbul
Haritada görüntülemek için buraya tıklayın.

Telefon: 0216 342 76 35

Müzayede Tarihi: 21 Nisan 2018 Cumartesi • 16.00 – 19.00

Münadi / Moderatör: Ziyaver Şencan

Müzayedede Sunulacak Bazı Eserler

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here