Nadide Kitaplar Müzayedesi CNR Kitap Fuarı’nda

“Okuyan varlıktır insan” tanımı, yapılmış sayısız insan tanımından birisi ve bizim metinle / kitapla kurduğumuz o köklü, o derûnî ilişkinin de özetidir adeta. Son yıllarda yaygınlaşan kitap müzayedeleri kitap edinmemizi sağlayan önemli imkânlardandır.
Her ayın üçüncü cumartesi’leri Üsküdar Nă-dide Cafe‘de gelenekleşen Nadide Kitaplar Müzayedesi bu defa CNR Kitap Fuarı‘ndaki özel etkinliğinde meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Moderatör Ziyaver Şencan’ın arkasındaki tezgaha sıralanan 100 kadar kitap iki saat içerisinde farklı fiyatlardan alıcı buluyor. Diğer müzayedelerden farklı olarak kitabiyat sohbeti ve kültür performansı havasında yapılacak fuar etkinliği, katılımcılarına, bütün bir haftanın neden olduğu gerginlik, yorgunluk ve stresle başa çıkmaları hususunda yardımcı olmanın yanı sıra kitapseverlere çok önemli bir fırsat kapısını da açmakta.

Moderatör ve münadiliğini Ziyaver Şencan’ın yapacağı 10 Mart CNR özel müzayedesinde yüzlerce değerli ve nadirattan kitap (bazılarının piyasa fiyatları 100, 200, 500, hatta 1.000 lira olmasına karşın) kitapseverlerin huzuruna “TEKLİFLE” çıkarılacaklar. Ancak sahaflardan temin edilebilecek türde ve hâlihazırda yayımı olmayan eserlerden oluşan kitaplar binbir çabayla bir araya getirilip genellikle 1 liradan satışa açılıyor. Bazı nadirattan kitaplar için daha yüksek bir alt limit tutarı belirlenebiliyor. Bundan sonrası ise katılımcıların kitaplara vereceği tekliflere bağlı olarak yükseliyor.

Müzayede Tarihi: 10 Mart 2018 • 15.00 – 17.00

Münadi / Moderatör: Ziyaver Şencan

Adres: CNR Expo Fuar Merkezi, Salon 1 (Büyük Salon)

 

Güncelleme: Müzayede video kaydı ve fotoğrafları:

Eser Fotoğraf ve Listesi

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here