Bu Teslim Noktasında Kitap Başrolde

Kitapyurdu.com’un teslimat noktalarında bu hafta sıra Kadıköy’e geldi. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden Kadıköy’de kargo beklemeden kitabına ulaşmak isteyenlerin adresi İndie Kitap & Kahve. Rasimpaşa’daki İndie Kafe, Kitapyurdu.com’un teslimat adreslerinden biri.

Kitapseverler için Kadıköy’ün ayrı bir yeri var muhakkak. Sahafları, yayınevleriyle ilçedeki kitap tutkunlarının da buluşma noktası. Kadıköy’ün başrolde kitap olan mekânları arasında Rüstempaşa’daki İndie Kitap Kafe de var. İsmindeki kitabın hakkını veriyor. Biliyorsunuz çoğu kitap kafede okumak pek mümkün değildir. Tabeladaki bir temenni olarak kalır okuma eylemi. Buradaysa aksine sükûnet hâkim. Hemen hatırlatalım, İndie aynı zamanda Liber Plus Yayınları’nın da mutfağı. Bu ayrıntı ufak gibi görülse de içeri adım atar atmaz, kitabın başrolde olduğu bir yerde olduğunuzu hissettiriyor. Yayınevinden çıkan eserlerin dizildiği kitaplık, dergiler, kitapla ilgili en küçük ayrıntılara bile kolayca ulaşabileceğiniz bir işletme burası.

Bizleri karşılayan Yunus Zengin, her gün onlarca kitapkurdunun kargosunu kendilerinden teslim aldığını söylüyor. Kitapkurtlarının sayısı gün geçtikçe artıyormuş üstelik. Kargo beklemek istemeyenler, siparişini teslim alırken çayını yudumlayabildiği İndie’de okumaya engel olacak gürültülü müzik, trafik sesi de yok. Bu durum kitapkurtlarını da sevindirmiş öğrendiğimize göre. Eve kadar sabredemeyenler bir masaya oturup okumanın keyfine varabiliyor. Kahir ekseriyeti öğrenciler olsa da Kadıköy’ün sakinleri de teslimat noktasına alışmış görünüyor. Her geçen gün yolu buraya düşenlerin sayısı artıyor anladığımız kadarıyla.

Kitabınızı okurken “Bir şey içer misiniz?”, “Ne yemek istersiniz?” gibi sizi bölecek sorular da burada yok. Soğuk havalarda yeşil alanlarda okumak mümkün olmadığından, şu sıralar kafe biraz daha yoğun. Kitaplığı, sessizliği ve ulaşım kolaylığıyla İndie, kitap kurtlarının okumalık mekanları arasına girmeyi de hak ediyor bizce.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here