Bir Yüreğin Örneği…

Her şey örnek alınabilir iyi veya kötü her şey. Mesela bir çocuğa şiddet uygularsanız şiddeti iyi bir şey sanıp sizi örnek alabilir. Yetişkin olduğunda aynısını çocuklarına uygular. Çocuklar daha çok etkilenir çevresindeki olaylardan. Sen bir çocuğun yanında annesine şiddet uygularsan, anne hem evladının maruz kaldığı görüntünün hüznüyle ağlar. Hem de darbın onda açtığı yaraların acısıyla ağlar.

Siz bir yüreği örnek alabilir misiniz?

“Örnek bir yürek nasıl olur?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bir kere iyi ve örnek bir yürek hiç kötülük düşünmez. Çevresini de iyiye yönlendirip kötülükten uzak durması için çabalar. İşte benim için en önemlisi ne biliyor musunuz sevgili okurlarım: niyet. Niyet bana göre insanın bütün davranışlarının temel taşı. İyi niyetli biri asla kötülük edemez. Çünkü vicdanı izin vermez. Allah herkese vicdan rahatlığı versin. Bu dünyada vicdan azabı, ahiretteki cehennem azabı gibidir. Nasıl ki elini yaktığında canın yanıyorsa vicdan azabı da öyle canını yakar. Sizlere tavsiyem vicdan azabından ve cehennem azabından uzak tutalım kendimizi.

Kalbim kalbinizde atıyor. Sosyal medya hesaplarımdan o kadar güzel yorum ve mesajlar alıyorum ki anlatamam. Beni bir çırpıda kabullendiniz. Örnek olduğumu söylüyorsunuz. Bu beni çok mutlu ediyor. İlginize sonsuz teşekkürler. Biraz da kitap okuma yönümle tanıyın istiyorum. Öncelikle nasıl kitap okuduğumdan bahsedeyim isterseniz… Bilindiği üzere ben ellerimi kullanamıyorum. Önüme alıp okuyamıyorum. Bu yüzden her şeyi bilgisayar   üzerinden yaptığım gibi, kitap okumayı da bilgisayar üzerinden gerçekleştiriyorum. Yani PDF olarak indirip öyle okuyorum. Bu yaptığım ne kadar doğru bilmiyorum. Çünkü her yazar kitabının alınıp okunmasını ister. Ama ben maalesef kitapları sizler gibi koklayarak bağrıma basarak okuyamıyorum. İlk okuduğum kitap, Kahraman Tazeoğlu, Bukre’ydi. Okumayanlarınız varsa mutlaka okumalı. Kahraman Tazeoğlu’nun kitaplarını okurken, bir şey yersin de güzel bir tat kalır ya damağında, öyle bir şey. Kahraman Bey’in de kitaplarında öyle bir tat var. Yazıyor bilemiyorum. Ama bu lezzetin sırrını öğrenmeliyim ki, kendisi gibi başarılı yazar olabileyim. Şimdi tek isteğim, kanadı kırık Melek’in kanadına takılanlar isimli ilk kitabımdan elde edeceğim kazançla ev anneme almak. İkinci kitabımla da ünümü devam ettirip, kütüphanesi olmayan okullarımıza kütüphane yaptırmak amacındayım. Önce Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğiyle hayallerime ulaşacağım. Seviliyorsunuz.

 

1 Yorum

  1. Sesli kitap da dinleyebilirsiniz, engelliler için sesli kütüphane hizmetleri oluyor, telefon kütüphanesi yani

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here