Bitmeyen Hikâyeler Büyülü Cümleler

Bir kitap yazarken, benim için en önemlisi okurların kalbinde iz bırakmak. Gözlerinde, okudukları her cümlenin asılı kalmasını sağlamaktır. Kitap okurken, sayfaların içinde kaybolmak, yaşanan olayları hissetmek isterim. Kitabın yazılışı da önemlidir elbette. Eğer bir okur, yazarın kaleminden dökülen sihirli cümlelerini okurken ürperiyorsa o kitap raflardan eksik olmaz. Tıpkı onun kitabı gibi. Onu sosyal medya aracıyla da takip ediyorum. Sıkı bir hayranıyım. Her gün başka bir yerde imza gününe katılıyor. Demek ki herkes benim gibi, onun kitaplarını okurken, kitaptaki cümlelerin büyüsüne kapılıyor. Kitabın yazarıyla, o cümlelerin sahibiyle tanışmak istiyorlar.  

Kimden mi bahsediyorum. Beni ziyarete geldiğinde kendisine “kahramanım” dedim. Her Sakarya’ya imza gününe geldiğinde yanıma geleceğini söyledi. Çok yakında çıkacak olan kitabımdaki bir şiirimi seslendirecek. Evet, doğru tahmin ettiniz.  “Kahraman Tazeoğlu” ve son çıkarmış olduğu “Bukre kalp” isimli kitabından söz etmek istiyorum…

Bir organ bir hayat olabilir

“Bukre kalp” bir önceki kitabı, Bukre’nin devamı niteliğinde. O kadar akıcı ve güzel ki, devamı mutlaka yazılmalıydı. Kahraman Bey de böyle hissetmiş ki ikincisi geldi. Kitabın devamını yazdı. Ben de okudum ve çok beğendim. İnsan satırların arasında kayboluyor. Kitapta beni en çok etkileyen kısım organ bağışının önemine dikkat çekmesiydi. Türk toplumu maalesef bu konuya karşı isteksiz. Çünkü günah deniyor. Oysaki en büyük günahlar arasında, kul hakkı yemek, hırsızlık ve gıybet gibi toplumu derinden sarsan konular var.  Fakat bunların günah olduğunu bilerek yapıyoruz. Bu konu hakkında geniş kapsamlı yazı hazırlayıp siz okurlarıma sunacağım. Organ bağışının dine aykırı olmadığının bilinmesi gerekiyor artık. Diyanet İşleri Başkanlığı bu meseleye açıklık getiriyor. Kahraman Bey, o kadar güzel vurgu yapmış ki, ben o bölümü okuyunca hemen organlarımı bağışlamak geldi içimden.

Günümüzde gerçek aşkı sevgiyi bulamayanlara ışık tutacak bir kitap aynı zamanda.“Bazı hikâyeler, bittiği yerden başlar.” Bukre kalp de bu cümleyle başlıyor.  O kadar doğru bir söz ki, bazen bitti dediğimiz hikâye yeniden başlıyor. Biz bitirmek istesek de o bitmiyor. Hayat da öyle değil mi? Kiminin hikâyesi farklı. Kimininki benzer. Ama yaşayanlar farklı şehirlerde hayatlarını sürdürse de insanoğlu aynı sınavları veriyor. Kahraman Bey’in de kitabının konusu herhangi birinin hikâyesidir belki, kim bilir. Herhangi birinin hikâyesi, herhangi birine ilaç olabilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here