Ye İç Kitabını Al

Kitapyurdu.com’un okuyucuyla buluşma noktaları her geçen gün artıyor. Tarihi Yarımada’daki At Pazarı’nın en eski meskûnu Eski Kafa, bunlardan biri. Leziz mutfağı, yöresel tatlarıyla anılan mekan artık kitap severler için özel bir yere sahip. Kitapyurdu.com’un üyeleri siparişlerini buradan teslim alıyor.

İstanbul’un kalbinde kitabın yeri başka. Kütüphaneler, sahaflar, kitapevleriyle bezeli dört bir yan. Çoğu zaman birkaç adres dolaşmadan aradığımızı bulmak güç.  İstediğimiz kitabı satış platfomlarında bulsak bile heyecanlı bir bekleyişten kaçış yok. “Kargom kaç günde gelir?”, “Kitabım nerede?”, “Acaba kitabın sonunda ne oluyor?” soruları uzayıp gidiyor. 

Kitaba hızlı ulaşmak isteyenler neyse ki şanslı. Kitapyurdu.com teslimat adresinden diledikleri esere  kısa sürede ulaşıyor. Beklemek istemeyen kitap kurtları, kitaplarını Tarihi Yarımada’daki teslimat noktalarından alıyor. Kitap dostu mekanlardan biri de At Pazarı’na kültürel hareketlilik kazandıran Eski Kafa.

“Kitabına Kavuşan Mutlu Ayrılıyor”

At Pazarı Meydanı, çok değil on yıl önce Fatih’in uğrak yerleri arasında sayılmazdı. Şimdiyse Fatih Camii’nin yanı başındaki meydan, ilçenin güzide mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Açıldığı günden beri “ye, iç, düşün” mottosuyla varlığını sürdüren Eski Kafa’nın sahibi Uğur Gıvcı, yakın bir tarihte işletmeyi devralmış.

Uğur Gıvcı, Kitapyurdu.com ile yaptıkları işbirliğiyle Eski Kafa’daki entelektüel uğraşların yeni bir boyut kazanacağından emin. Kafeye bir de kitaplık kuracaklarının müjdesini veriyor. Her gün insanların yüzünde kitapla buluşmanın mutluluğunu gördüklerini söylüyor Gıvcı: “Neredeyse her gün on kişinin gelip paketini aldığına şahit oluyoruz. Hepsinin yüzünde bir mutluluk var. O buluşmayı görmek bizim için bir zevk. İnsanların kitap okumayı sevdiğini hissetmek, mutlu ayrıldığını görmek çok güzel.” 

Kitapyurdu.com iş birliği yapmalarını Eski Kafa’nın var oluş hikayesiyle açıklıyor Gıvcı. Zaten ilk günden beri okuyan, yazan isimlerin uğrak yeri olduğunu hatırlatıyor kafenin. Gıvcı’ya göre işletmesinin müşteri profili Kitapyurdu.com ile ortak. Bu sebeple paketini kucaklayan sota bir masaya geçiyor. Bir yandan dumanı üzerinde çayından bir yudum alıyor, bir yandan kitabını okumaya başlıyor.

Bu içerik Süheyla Sancar tarafından yazılmıştır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here