Telefonda Sevdikleriniz Pakette Kitaplarınız

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri Beşiktaş. Gün içindeki hareketlilik hiç eksilmez. Buluşmalar, yürüyüşler, alışverişler derken sokakları dopdolu oluyor. Kitapçıların da eksik olmadığı ilçede Kitapyurdu.com’un bir teslimat noktası bulunuyor. Üstelik Beşiktaş’ın merkezinde, Büyük Beşiktaş Çarşı’nda Yescall Shop’ta kitapkurtlarının işini kolaylaştırıyor.

Alışveriş tutkunlarının çok iyi bildiği çarşıdaki PTT’nin hemen yanı başında yer alıyor Yescall Shop. Uzaktaki sevdiklerine ulaşmak isteyen, büyük kargo şirketlerinden iflahı kesilen Tufan Kibar’ın kapısını çalıyor. İşletmenin sahibi Kibar, on beş yıldır insanları birbirine yakınlaştırıyor. Göçmenler, gurbete çalışmaya gelenler, öğrenciler… Şimdi bir de kitap severleri ağırlıyor. Kitapyurdu’ndan sipariş verenler kargoyu beklemeden buradan teslimatı sağlıyor. Kibar, günde yaklaşık kırk kişinin kitabına kavuştuğunu söylüyor. Bu sayı günden güne artıyor.

“Ucuz Kitaplar Sahafta Değil”

Yurt dışında uzun süre kalan Tufan Kibar, insanların geride bıraktığı sevdikleriyle iletişim kurmakta ne kadar zorlandığını yaşayarak görmüş biri. İletişim noktası açma fikri de buradan çıkmış zaten.  Zamanla kargo, uluslararası para transferi gibi kalemleri de eklenmiş.  Son olarak Kitapyurdu.com ile işbirliği yapan Yescall Shop artık çok daha hareketli günler geçirdiğini ifade ediyor. Kibar: “Kitapları hemen okumam lazım diyen bir kitle var. Onlar sık sık geliyor. Simaları görünce tanıyorsunuz. Hemen paketini alıp dükkandan çıkmadan açıyor. O telaşeyi görmek bana yetiyor.”

Tufan Kibar, kendisi gibi okumaya gönül verenlerle tanışmaktan oldukça memnun. Öğrencilerle bol bol sohbet eden Kibar, bir anısını şöyle aktarıyor: “Geçenlerde bana gelip öğrenci bütçesine göre kitap bulacak yer soranlar oldu. Ben de ikinci el de satan sahaflara yönlendirdim. Üç-beş liraya kitap bulunur diye düşündüm. Birkaç saat sonra geri geldiler. ‘Kitapyurdu’yla karşılaştırdık. Orası sahaftan daha ucuz’ dediler. Ben de gülerek,  ‘Bundan sonra soranlara o adresi veririm’ dedim.”

Bu içerik Süheyla Sancar tarafından hazırlanmıştır.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here