Kırk Yıllık Esnaf Bir Yıldır Kitapkurdu Dostu

1.5 milyon kitaba kolayca ulaşmanız için Kitapyurdu teslimat noktalarıyla işbirliği yapıyor. Kargo yolunu gözlemek istemeyenler, Kitapyurdu’ndan sipariş verdiğinde onlarca teslim noktasından kolayca kitaplarına kavuşuyor. İstanbul’daki teslimat noktalarından biri de Ümraniye Çakmak’taki Gamze Kırtasiye. Şehrin iş ve finans merkezlerinden olan bölgede, üniversite öğrencileri de bu kolaylıktan faydalanıyor. Kargo ücreti ödemek ve beklemek istemeyen plaza çalışanları, semt sakinleri ve esnaf paketlerini buradan alıyor. Hafta içi ve cumartesi günleri açık olan teslim noktası günde yirmi kitapkurdunu paketine kavuşturuyor.

Bir öğle vakti ziyaret ettiğimiz Haydar İlyasoğlu, 1979’dan beri kırtasiyecilikle uğraşıyor. Zamanla civarda çalışanların çay içmek, sohbet etmek için de uğradığı bir yere dönüşmüş. Müşterilerinin sadece kağıt, kalem almak için gelmediklerini söylüyor kırk yıllık esnaf. Onlar için İlyasoğlu’nun misafirperverliği de esnaflığı kadar önemli. Uzun yıllardır aynı yerde olduğu için müşterileriyle abi-kardeş ilişkisi kurduklarını söylüyor İlyasoğlu. Kitapyurdu.com’un teslim noktası olduğundan beri kardeşlikler pekişmiş. Sohbet konuları arasına kitaplar da girmiş. Haydar İlyasoğlu kitaplara karşı eskisinden daha titiz olduğunu şu sözlerle aktarıyor: “Şimdi kitaplara karşı algım daha da genişledi. Bir eserin oluşum sürecini, bize gelene kadarki yolculuğunu düşünüyorum. Kitapyurdu’ndan aldığımız bir eserin bize gelene kadar hangi aşamalardan geçiyor hep aklımda. Öyle olunca işimi daha da titiz yapıyorum.”

İlyasoğlu, Kitapyurdu ile işbirliği yaptıktan sonra satışlarının da arttığını söylüyor. Paketini teslim alan öğrenciler, kırtasiyeyle karşılaşınca gelmişken ihtiyaçlarını da karşılıyor. Hatta İlyasoğlu onların ihtiyaçlarına yönelik olarak ürün yelpazesini de genişletmeye devam edeceğini ekliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here