Kampüsten Çıkamayan Kitapkurtlarının yeni durağı

Üniversite hayallerinin vazgeçilmezleri arasında Beyazıt’taki İstanbul Üniversitesi’nin kapısı gelir. Osmanlı’dan yadigâr Serasker Kapısı’ndan giren her üniversitelinin aklında benzer düşünceler yeşerir. Dersler, okul, fotokopiler, notlar… Hepsine nasıl yetişilecek? Bir de her kitapçıda bulunmayan kaynak kitapları aramak var… Evet, Beyazıt sahaflarla, kitapçılarla dolu ancak Kitapkurtları’nın ihtiyaçlarını gidermede yetersiz kalabiliyorlar. Bu yüzden Kitapyurdu.com’dan verilen siparişleri Süleymaniye’deki Ersin Fotokopi’den tedarik etmek en güzeli.

Dersi kaçıran, hocaların hızına yetişemeyen kim varsa Ersin Yıldız’ın yanına koşuyor. Vize ve final zamanı ders notlarıyla imdada yetişen Yıldız’ın dükkânını diğer fotokopicilerden ayıran bir özelliği bulunuyor: Kitapyurdu.com Teslimat Noktası. Gününün neredeyse tamamını okul çevresinde geçirenlerin sayısı da bir hayli fazla. Haliyle internetten kitap sipariş eden öğrenci soluğu dükkânında alıyor. Sitemizden sipariş veren öğrenciler kargo beklemek yerine onun yanına gelerek kısa sürede kitaplarına kavuşabiliyor. Üstelik burada teslimat esnasında nakit ödeme de yapılabiliyor.

Ersin Fotokopi kapılarını açalı henüz birkaç ay olmuş. Kısa sürede öğrencilerle iyi bir iletişim yakaladıklarını söylüyor Ersin Yıldız. Öğrenci dostu mekânlar arasına girdiğini de bizzat dükkândaki üniversitelilerden duyuyorsunuz. Bunda hemen her dersin notlarını bulmak kadar, güler yüzün de payı olduğunu söylüyor içeriyi dolduranlar.

Yıldız’a göre etrafta çok fazla meslektaşı olmasına rağmen tercih edilmesinin sebeplerinden biri de Kitapyurdu.com ile yaptığı işbirliği. Yıldız “Gençler için acil ulaşılması gereken kaynaklar var. Çoğu onları sipariş ediyor. Kargoyu bekleyerek zaman kaybetmek istemiyor. Bizden gelip alabileceğini öğrenince seviniyorlar. Çünkü birçoğu için hayat kampüs çevresinde geçiyor.” diye anlatıyor. Her gün onlarca siparişi teslim ettiklerini aktaran Yıldız, esnafın da bu hizmetten faydalandığını belirtiyor.

Bu içerik Süheyla Sancar tarafından hazırlanmıştır.

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here