Sait Faik Abasıyanık’a Yakından Bakmak: Sait Faik Müzesi

Sait Faik Abasıyanık, hikâyeciliğe yaptığı eşsiz katkılarla Türkiye’de hikâyeciliğinin önde gelen yazarlarından biri olarak kabul edilir.İlk öyküsü İpekli Mendil’i edebiyat dersinde ödev olarak yazan Abasıyanık, Burgazada’daki evinde hayata gözlerini kapatana kadar bir endine has tarzıyla bir çok etkileyici esere imza etti. Alemdağ’da Var Bir Yılan, Semaver, Lüzumsuz Kuşlar, Son Kuşlar gibi bir çok  bu eserlerden yalnızca bir kaçı… Sait Faik’in bütün eserlerini görmek isterim diyenleri buraya alalım.

Sait Faik Seçme Hikayeler
Alemdağ'da Var Bir Yılan
Semaver
Lüzumsuz Adam

Sait Faik’in Burgazada’daki evi, yazarın vasiyeti üzerine hayatına daha yakından bakmak isteyen okurlarını ücretsiz olarak ağırlıyor. Peki bu müze-evde neler var?  Yazarın hayatından izler taşıyan ve üretken yaşamına eşlik etmiş mektup, fotoğraf, kartpostal, ev eşyası gibi bir çok nesne ve belgeyi görmek mümkün.

sf2sf1

Müze-ev’de sergilenen belgeler arasında yazarın lise diploması ve nüfus cüzdanı da bulunuyor. (Görseller müzenin sitesinden alınmıştır.)

Hatırlatalım müze Çarşamba-Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar günleri, saat 10.30-18.00 arasında ziyarete açık. Daha çok bilgi almak isterseniz: http://saitfaikmuzesi.org

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here