Kitapyurdu’nun Düzenlediği “Kitap ve İnsan” Yarışması Sonuçlandı

Katılımın 31 Mart 2017’de sona erdiği “kitapyurdu.com”un düzenlediği “Kitap ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu. Her bir yarışmacının en fazla 3 fotoğrafla katılabildiği yarışmaya rekor sayıda katılım oldu. Yarışma jürisi, yarışma kapsamında 2.172 fotoğrafçının 4.924 fotoğrafını değerlendirdi.

Değerlendirmeler İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) Salonu’nda yapıldı. Değerlendirme sürecinde yarışmaya katılan fotoğraflar, yarışmanın jürisine projeksiyonda fotoğrafçının ismi belirtilmeden teker teker gösterildi ve 5 jüri üyesinden en az bir kişinin oy verdiği fotoğraflar ikinci tura kaldı. İkinci tura kalan fotoğraflar yeniden gösterildi ve ikinci turda en az iki jüri üyesinin oy verdiği fotoğraflar üçüncü tura kaldı. Üçüncü turda ise, en az üç ya da dört jüri üyesinin oy verdiği fotoğraflar dördüncü turda değerlendirildi. Dördüncü tura kalabilen fotoğraflar arasından ‘Sergileme’ ödülünü kazanmış fotoğraflar seçildi. Dördüncü tura kalan bu fotoğraflar arasından jüri üyelerinin tamamı tarafından oy alanlar, ödülü kazananın belirleneceği son tura kalmış oldu. Son oylama turunda ise kalan fotoğraflar, jüri üyeleri tarafından gizli bir biçimde puanlandı ve fotoğrafların aldıkları toplam puanlara göre ödül veya mansiyon alan fotoğraflar belirlendi.

Birincilik Ödülü’nü Ali Demir, İkincilik Ödülü’nü Şerife Keser, Üçüncülük Ödülü’nü Veli Dölek, Mansiyon Ödülleri’ni ise Yüksel Açıkgöz, Özkan Çörek, Berhan Aybars kazandı.

Ahmet Esgici, Sena Özcan, Sertaç Nurtan, Emre Bulduk, Ömür Haydaroğlu, Hüseyin Sarı, Ayşe Özyer, Çiğdem Gül Dip, Veli Dölek, Mehmet Şah Deniz, Harika Akas, Serçin Altınöz, Oğuz İpçi, Esra Toprak, Haşim Kandilcioğlu, Emre Bostanoğlu, Şükrü Sarıkaya, Oğuz Miraç Sönmez, İnanç Kalaycı, Feyza Çanakçı, Leyla Emektar, Ali Haydar Ceylan, Mehmet Serhat Gürsoy, Cem Büke Deniz ve Tahir Akay ise sergileme ödülüne layık görüldü.

Yarışmayı kazanan fotoğrafçılar aşağıda belirtilen ödülleri almaya hak kazandı.

Yarışmanın Ödülleri:
Birincilik: 3.000TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”
İkincilik: 2.000TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”
Üçüncülük: 1.000TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”
Mansiyon (3 adet): 500TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”
Sergileme (25 adet): 200TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”
Satın Alma (DK’nin istediği sayıda): 200TL değerinde “kitapyurdu.com kitap hediye çeki”

Ödül Kazanan Fotoğraflar & Sergilemeler:

Detaylı bilgi: TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) sonuç sayfası

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here