Bir sonraki durakta “okuyacak” var

İstanbullular gününüzün yüzde kaçı toplu taşıma araçlarında geçiyor? Peki bu hiç de küçümsenemeyecek uzunluktaki zaman diliminde neler yapıyorsunuz? Eğer telefonunun ekranına bakmaktan sıkıldıysan bize kulak verin.

istanbul-okurken-2

İstanbul’da toplu taşımada akıp giden zamanları değerlendirmek için yapılabileceğin en keyifli aktivitelerden biri kitap okumak, diğeri ise kitap okurken poz vermek. İstanbul’dan 3 kişilik bir ekip,  toplu taşıma araçlarında kitap okuyanları izin alarak fotoğraflıyor , sonra da fotoğrafları ve okunan kitapların ismini İstanbul Okurken isimli sitede yayınlanıyor.

İstanbul Okurken ekibinden duyduğumuza göre:

“İstanbul’da sadece toplu taşıma araçlarıyla günde 5.7 milyon kişi, 13.5 milyon kez seyahat ediyor. İstanbulluların %37’si toplu taşımayı tercih ediyor.”  Ve İETT (2014) verilerine göre İstanbul’da bir otobüs/metrobüs yolculuğunun ortalama süresi 32 dakika. Çeşitli araştırmalara göre bir İstanbullu bir günde yaklaşık 100 dakikasını yolda geçiriyor.

istanbul-okurken-1

Belki bir gün metrobüsün son durağına varmadan  elindeki  kitap sayesinde  senin de yolun İstanbul Okurken’e düşer. Yolun düşmeden İstanbul ne okuyormuş bir bakayım dersen:

https://www.instagram.com/istanbulokurken/
https://www.facebook.com/%C4%B0stanbul-Okurken-470555936427559/
http://www.goodreads.com/review/list/49429482

(Yazıda kullanılan görseller İstanbul Okurken’in sitesinden alınmıştır.)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here